Usunięcie polipa szyjkowego a wkładka domaciczna

Witam serdecznie. Mam anemię ponad dwa lata już. 11 lat temu także miałam anemię, ale po tabletkach był spokój, aż do teraz. Co podleczę surbiferem, to po ok 4 miesiącach znowu mam anemię. Moja miesiączka trwa 6 dni, drugi i trzeci dzień jest najbardziej obfity. W tamtym roku miałam usuniętego polipa szyjkowego. Ginekolog proponuje mi wkładkę, gdyż mam miażdżycę, oraz niestety palę papierosy. Wkładka jest droga, koszt z założeniem to 1400 zł. Czy jest jakieś inne wyjście?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku utrzymującej się anemii proponuję udać się na wizytę do specjalisty hematologa. Lekarz zaleci odpowiednie badania mające na celu ustalenie przyczyny dolegliwości. Na tej podstawie będzie można wdrożyć odpowiednie leczenie.