Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usunięcie polipa z jamy macicy i 3 ogniska endometriozy

Witam,Trzy tygodnie temu miałam zabieg laparoskopii - usunięcie polipa z jamy macicy, 3 ogniska endometriozy na lewym jajniku i niewielką torbiel na prawym. Pierwsza wizyta kontrolna po 6 dniach (ściągnięcie szwów i USG) wykazała, że wszystko jest w porządku. Dziś w 6 dniu cyklu badanie USG pokazuje, że w jamie macicy znowu jest polip. Czy to oznacza, że nie został on całkowicie usunięty? Czy jeśli w tym cyklu zaszłabym w ciąże może on stanowić zagrożenie?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo nawrotu dolegliwości. Nie określiła Pani wielkości polipa oraz jego umiejscowienia więc trudno wypowiadać się o ewentualnym zagrożeniu dla ciąży. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy