Usunięcie polipa z jamy macicy i 3 ogniska endometriozy

Witam,Trzy tygodnie temu miałam zabieg laparoskopii - usunięcie polipa z jamy macicy, 3 ogniska endometriozy na lewym jajniku i niewielką torbiel na prawym. Pierwsza wizyta kontrolna po 6 dniach (ściągnięcie szwów i USG) wykazała, że wszystko jest w porządku. Dziś w 6 dniu cyklu badanie USG pokazuje, że w jamie macicy znowu jest polip. Czy to oznacza, że nie został on całkowicie usunięty? Czy jeśli w tym cyklu zaszłabym w ciąże może on stanowić zagrożenie?
Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo nawrotu dolegliwości. Nie określiła Pani wielkości polipa oraz jego umiejscowienia więc trudno wypowiadać się o ewentualnym zagrożeniu dla ciąży. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.