Czy jest zagrożenie dla dziecka przez polipa?

Dzień dobry, polip na macicy i ciąża ok 6tyg. Polip był już przed ciążą ok 2.2cm. Czy jest zagrożenie dla dziecka przez polipa? Czy dziecko moze nie rozwijać prawidłowo przez polipa?

Dzień dobry.

Nieprecyzyjnie Pani napisała. Są polipy szyjki macicy lub jamy macicy. Polipy szyjki są widoczne we wziernikach i nie stanowią zagrożenia dla przebiegu ciąży. Polip jamy macicy widoczny jest w badaniu ultrasonograficznym sondą dopochwową. Zależnie od wielkości może mieć wpływ na przebieg wczesnej ciąży. Jednak stu procentowym stwierdzeniem czy to jest polip pozostaje badanie histopatologiczne. Czyli wykonanie biopsji. Ale tego w ciąży nie wolno wykonywać,