Usunięcie przepuklin a opuchnięte jądro

witam 16-tego miałem operację przep.pachwinowej i pępkowej ,mam czarnej barwy i spuchnięte jądro ,czy 5 dni po operacji powinienem się już martwić ,czy jeszcze czekać .Od dziś smaruję maścią z arniki i barwa się poprawia.

Proszę zgłosić się do operatora! Ja nie znam przebiegu i efektu końcowego operacji , gdyż nie operowałem! - Nie mogę więc powiedzieć nic konkretnego!!! zż