Usunięcie skóry na NFZ po odchudzaniu

Witam serdecznie mam takie pytanie Czy po odchudzaniu we własnym zakresie można liczyć na usunięcie skóry przez refundacje z NFZ? Słyszałem ze jest to tylko możliwe jeśli ma się zmniejszenie żolądka operacyjnie. Proszę o jakieś informacje...

Witam,

Niestety zabiegi tego typu generalnie nie są finansowane przez NFZ. Sporadycznie kwalifikuje się pacjentów, u których nadmiar skóry jest defektem stwarzającym np.: duży problem higieny codziennej itp. Jeżeli jest to tylko defekt estetyczny to nie mam możliwości refundacji.

pozdrawiam

Marek Paul