Usunięcie śledziony na skutek urazu
Witam, mój syn w czerwcu na skutek urazu miał usuniętą śledzionę, na kontrolnym usg okazało się że ma jeszcze jedną która częściowo podjęła pracę za tę usuniętą. Jest bardzo malutka śr,12 mm. Moje pytanie brzmi, czy jest szansa że się rozrośnie i będzie w większym stopniu wpływała na zdrowie mojego syna.

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Objawy niedokrwienia kończyn dolnych
Niedokrwienie kończyn dolnych to schorzenie, z którym często spotykają się chirurdzy naczyniowi. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jakie są objawy świadczące o tej dolegliwości.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani - u dorosłego człowieka śledziona nie jest koniecznym organem (tak, jak wyrostek robaczkowy)- ogromną rolę odgrywa w dzieciństwie. W przypadku Pani syna - pozostała tzw. .śledziona dodatkowa, mała, może zwiększyć wymiary - ale nie jest do prawidłowego fukcjonowania potrzebna.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg