Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usunięcie śledziony na skutek urazu

Witam, mój syn w czerwcu na skutek urazu miał usuniętą śledzionę, na kontrolnym usg okazało się że ma jeszcze jedną która częściowo podjęła pracę za tę usuniętą. Jest bardzo malutka śr,12 mm. Moje pytanie brzmi, czy jest szansa że się rozrośnie i będzie w większym stopniu wpływała na zdrowie mojego syna.
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Czego pacjenci powinni spodziewać się po operacji?

Operacja to bardzo ważne wydarzenie - zarówno dla osoby operowanej, jak i bliskich. Na co powinni przygotować się pacjenci, którzy oczekują na operację?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowna Pani - u dorosłego człowieka śledziona nie jest koniecznym organem (tak, jak wyrostek robaczkowy)- ogromną rolę odgrywa w dzieciństwie. W przypadku Pani syna - pozostała tzw. .śledziona dodatkowa, mała, może zwiększyć wymiary - ale nie jest do prawidłowego fukcjonowania potrzebna.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Jest szansa , że powiększy się , ale nigdy nie wiadomo w jakim stopniu , zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy