Usuwanie guza z piersi: jak długo po zabiegu dochodzi się do siebie?

Czy mogłabym dowiedzieć się jak odbywa się wycinanie guza z piersi w celu jego zbadania? Czy odbywa się to w znieczuleniu miejscowym i po takim zabiegu mogę normalnie od razu funkcjonować, czy jakoś specjalnie się oszczędzać? Nie jest chyba konieczne leżenie w szpitalu? Zastanawiałam się, czy po takim zabiegu mogę wsiąść za kierownicę?
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Guz z piersi można wyciąc w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Decyzja należy do chirurga, który będzie Panią operował, ale także zależy od Pani. Pod uwagę należy wziąć wielkość guzka oraz jego umiejscowienie w piersi. W oddziałach chirurgii jednego dnia w dniu zabiegu można wrócic do domu. Na standardowych oddziałach chirurgicznych zwykle pobyt trwa 2-3 dni.

Bezposrednio po zabiegu, do czasu zagojenia się rany (ok. 7-10 dni) zaleca sie unikanie obciążania kończyny po stronie operowanej. Nie ma przeciwskazań do prowadzenia auta.

Pozdrawiam serdecznie.