Jak wygląda przygotowanie do zabiegu usunięcia guzka z piersi?
Witam, Mam 21 lat i ostatnio wyczułam guzka w prawej piersi, niedaleko brodawki, od wewnętrznej strony piersi. Lekarz zlecił usg i stwierdził, że będzie mnie przygotowywać na zabieg, stąd moje pytanie: ile czasu czeka się na taki zabieg? Wykonywany jest tylko w znieczuleniu ogólnym, czy istnieje możliwość znieczulenia miejscowego? Jakie badania trzeba przeprowadzić przed operacją? Mam problemy z zębami (stany zapalne) i zaplanowane wizyty u stomatologa, czy będzie to przeszkodą do zabiegu? Dziękuje za odp. :)

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Metody określania statusu receptorów HER2
Witam serdecznie,
Do zabiegu usunięcia guzka piersi nie są konieczne specjalne przygotowania, chyba, że pacjentka choruje na poważne choroby przewlekłe (np. problemy z sercem). U osoby młodej, dotychczas nie chorującej  - wystarczy oznaczyć morfologię krwi.
Co do wyboru znieczulenia, powinna porozmawiać Pani z chirurgiem, który będzie Panią operował. Istnieje możliwość usunięcia niektórych guzków w znieczuleniu miejscowym, jest to uzależnione od wielkości guzka, jego umiejscowienia i od preferencji pacjenta.
Pozdrawiam serdecznie