Jak wygląda zabieg usunięcia kaszaków na głowie?

Jak wygląda zabieg usunięcia kaszakow na głowie czy to jest bolesne? ??? Bym chciała się dowiedzieć jakieś szczegóły. Mam fobie odnośnie fryzjera idę do niego w ciuchach nie codziennych a potem się kompie czy lekarz robi jakieś zabiegi fryzjerskie czy trzeba odpowiednio do niego przyjść naszykowanym,???

Aleksander Ropielewski

Zwykle zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i częściowej sedacji w przypadku większych zmian. Konieczne jest wygolenie skóry w okolicy kaszaka. Lekarz po znieczuleniu (nakłucia okolicy kaszaka) usuwa je przy użyciu skalpela i narzędzi chirurgicznych, następnie zeszywając powłoki skórne.