Usuwanie mięśniaków z macicy oraz potworniaka z jajnika

Witam, jutro mam mieć laparotomię (usuwanie mięśniaków z macicy oraz potworniaka z jajnika) Ok 30 minut temu wypiłam dwie saszetki Forlaxu 10 g, od rana piję tylko wodę. Mam pytanie kiedy zacznie działać Forlax?? Czy powinnam jeszcze coś zażyć?? Lekarz nic więcej nie mówił. Czy powinnam ogolić brzuch?? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Działanie leku występuje po 24–48 godzinach po przyjęciu. Jeśli lekarz nic więcej nie zalecił, nie ma potrzeby przyjmowania innych leków. Jeśli ma Pani duże owłosienie na skórze brzucha, sugeruję je ogolić.