Usuwanie torbieli kości udowej a aktywność fizyczna

moja córka za tydzień zabieg usuwania torbieli z kości udowej z czym to się wiąże ,w jakim czasie po zabiegu będzie mogla córka wrócić do trenigów

witam. Wszystko zależy od wielkości torbieli i w efekcie ile zdrowej kości pozostanie po usunięciu tej zmienionej. Jeśli pozostaje zbyt mała ilość prawidłowego utkania kości to grozi złamanie patologiczne. Gojenie tak jak przy złamaniu trwa wiele miesięcy do pełnej przebudowy kości.