Pytania o usunięcie torbieli włosowatej na kości lędźwiowej

proszę o pomoc mam mieć usuwaną torbiel włosowatą na kości lędźwiowej chciałam się dowiedzieć na czym polega taki zabieg ile trwa rehabilitacja czy to musi byc w szpitalu czy może w przychodni torbiel ponoć jest mała mam ją od 2 miesięcy czeka mnie jeszcze badanie wziernikiem czy to boli teraz torbiel mnie nie boli po prostu jest brzydka krosta która nie chce zniknąć od czasu do czasu coś sie z niej sączy proszę o pomoc bo sie bardzo boję

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - wszystko zależy od wielkości torbieli. Jeżeli jest duża należy ją wyciąć bardzo głęboko - w znieczuleniu ogólnym (a więc pobyt w szpitalu) mniejsze można usuwać w znieczuleniu miejscowym - przychodnia. Czasokres gojenia około 2 tygodni.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg Kraków

Szczegóły proszę omówić z przyszłym operatorem! Ja , na odległość , nie widząc zmiany , nie jestem w stanie udzielić pomocy-NIE ISTNIEJE LECZENIE PRZEZ INTERNET!!! zż