Usunięcie torbieli włosowatej

Witam, Planuje w najbliższym czasie usunąć torbiel włosowata, która mam od kilku lat i w związku z tym mam do was kilka pytań. 1. Jaka klinikę polecacie w Warszawie? Chciałbym żeby operacja była wykonana dobrze, a nie na odwal się. Zawsze to mniejsza szansa na nawrót. Mieszkam w Krakowie, ale z racji tego, że tutaj jest mało klinik i dość duże ceny, postanowiłem zrobić operacje w Warszawie - więcej klinik, a co za tym idzie trochę niższe ceny operacji. 2. Ile przeważnie trzeba czekać na wolny termin operacji? 3. Jaki jest koszt takiej operacji? Mam tu na myśli koszt badań przed operacja i sama operacje. 4. Jak długo goi się rana po operacji? - Oczywiście, biorąc pod sposób gojenia rany. Każdy organizm i przypadek jest inny, ale tak mniej więcej dla rozeznania - chodzi mi konkretnie o to po jakim czasie będzie można chodzić, siedzieć, ćwiczyć itd. 5. Czy "dziura"/blizna po usunięciu torbieli będzie bardzo widoczna? Wiadomo, że wszystko zależy od wielkości torbieli, ale mam tu na myśli wasze przypadki. 6. Jak wygląda taka operacja? Mam na myśli od wejścia do kliniki, badania, operacje, pobyt na obserwacji aż do jej opuszczenia. 7. Czy można wybrać sposób znieczulenia? Chodzi mi o znieczulenie podpajęczynówkowe i ogólne. Nie jestem pozytywnie nastawiony na wbijanie się w kręgosłup - tak, podobno w ogóle to nie boli, można to porównać do ukłucia przez komara, ale jednak wolałbym znieczulenie ogólne. Chyba, że decyduje o tym lekarz to co innego. 8. Jaki sposób gojenia daje mniejsza szanse na nawrót - zszycie rany (szybszy czas gojenia, szwy utrudniają szybszy powrót do normalnej aktywności, większa szansa na nawrót torbieli- podobno) czy ziarninowanie (dłuższy czas gojenia, brak szwów powoduje szybszy powrót do normalnej aktywności , mniejsza szansa na nawrót torbieli - podobno) 9. Co sądzicie o laserowej metodzie usuwania torbieli? Słyszałem, że lekarze nie bardzo polecają ta metoda i jest większa szansa na nawrót torbieli, a także swoje kosztuje. W sumie to wszystkie pytania - zakładam, że te pytania na okrągło się powtarzają , ale jednak wolałbym jeszcze raz zapytać, bo sprawdzając poprzednie spisy trochę się zmieszałem. Mam nadzieje, że odpowiedzi na te pytania pomogą też innym ludziom tutaj. Prosiłbym o szybką odpowiedz. Jest to dla mnie bardzo ważne. Dziękuje! Pozdrawiam.

Oczekuje Pan zbyt obszernej odpowiedzi przekraczającej zakres i możliwości odpowiedzi ze strony portalu.
Polecałabym klinikę WUM na Banacha w Warszawie. Tam uzyska Pan wszelkie informacje na temat zabiegu