Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza sączenie się po operacji usunięcia torbieli pilonidalnej?

Szanowni Państwo, dwa miesiące temu poddałem się operacji usunięcia torbieli pilonidalnej (okolicy szpary pośladkowej) z przesunięciem płata skórno-podskórnego Limberga. Przesunięty płat jest zabliźniony i nie występują na jego obszarze żadne wycieki. Niestety zakończenie rany (3 cm) powyżej odbytu nie zagoiło się do chwili obecnej i co jakiś czas delikatnie sączy się z niego krew (bez innej treści). Chodzę na regularne kontrole i lekarz twierdzi, że to norma. Czy Państwo podzielacie tę opinię?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Jak szuka się żywych dawców do przeszczepów?

Organy do przeszczepów nie zawsze są pobierane od zmarłych dawców. Czasem konieczne są narządy od żywych osób. Jak można znaleźć takiego dawcę? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Czasami takie sączenie z rany po tego typu zabiegu może trwać nawet i do pół roku. Jeśli jednak po tym okresie sączenie nie ustąpi znaczyłoby to, że albo torbiel z przetokami nie została doszczętnie wycięta albo doszło do wznowy torbieli.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
Lek. Jan Bujok Chirurg
60 poziom zaufania

Sączenie z rany może się utrzymywać przez kilka miesięcy, jednak zawsze świadczy o zaburzeniu gojenia. Utrzymywanie się objawów powyżej 6 miesięcy może świadczyć o nawrocie przetoki

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy