Co oznacza sączenie się po operacji usunięcia torbieli pilonidalnej?

Szanowni Państwo, dwa miesiące temu poddałem się operacji usunięcia torbieli pilonidalnej (okolicy szpary pośladkowej) z przesunięciem płata skórno-podskórnego Limberga. Przesunięty płat jest zabliźniony i nie występują na jego obszarze żadne wycieki. Niestety zakończenie rany (3 cm) powyżej odbytu nie zagoiło się do chwili obecnej i co jakiś czas delikatnie sączy się z niego krew (bez innej treści). Chodzę na regularne kontrole i lekarz twierdzi, że to norma. Czy Państwo podzielacie tę opinię?

Czasami takie sączenie z rany po tego typu zabiegu może trwać nawet i do pół roku. Jeśli jednak po tym okresie sączenie nie ustąpi znaczyłoby to, że albo torbiel z przetokami nie została doszczętnie wycięta albo doszło do wznowy torbieli.

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Sączenie z rany może się utrzymywać przez kilka miesięcy, jednak zawsze świadczy o zaburzeniu gojenia. Utrzymywanie się objawów powyżej 6 miesięcy może świadczyć o nawrocie przetoki