Opatrunki po usunięciu pilonidalnej torbieli

Witam. Mam 23 lata i pod koniec 2014 roku miałem wycinaną dużą pilonidalną torbiel dosyć blisko odbytu. Po zabiegu rana otwarta do wyziarninowania. Dokładna higiena miejsca częsta zmiana opatrunków, stosowałem dodatkowo opatrunki ze srebrem. Wszystko przebiegało zgodnie z planem rana się goiła. Niestety rana nie chce się do końca zagoić, wycieka z niej krew i ropa po czym jest jakiś czas spokój, ale powroty są coraz częściej.. Proszę o jakąś informacje co mogę z tym zrobić :(

Objawy podane przez Pana mogą wskazywać,że operacja pierwotna nie była radykalna!!! Proszę zglosić się do operatora lub , ew. do innego chirurga ,który oceni sprawę!!! zż

Witam. Jak rozumiem rana się zagoiła a następnie pojawiło się ponowne ropienie? To zapewne niestety nawrót - niedoszczętnie wycięta torbiel. Konieczne będzie bardziej radykalne wycięcie.