Ropień na pośladku i torbiel pilonidalna

Witam.3 tyg temu zrobil mi sie ropien na posladku.Lekarz stwierdzil ze to torbiel pilonidalna i dal skierowanie do szpitala na naciecie.Nacieto i wyczyszczono mi go.Potem rana ladnie sie goila.Gdy juz wszystko bylo ok i zdjelam ostatni opatrunek cieszylam sie tylko 2 dni.Potem znow zaczelo mnie bolec w tym miejscu.Tuz obok pojawil sie znow wrzod ktory tym razem przypomina czyraka.Dlaczego pojawil sie tak szybko.Co powinnam zrobic.Bardzo sie martwie.Jestem 33 letnia kobieta bez nadwagi.

Należy sprawdzić czy torbiel pilonidalna była wycięta radykalnie. Jeśli nie to należy poszerzyć zabieg. Można to sprawdzić w USG skóry i tkanki podskórnej + wybarwienie światła ewentualnej przetoki fioletem gencjany. Tak czy inaczej wizyta u chirurga. Niby prosta sprawa a jednak ...