Gojenie się po operacji usunięcia torbieli pilonidalnej

Witam serdecznie minoł 9 dzień od operacji usunięcia torbieli pilionidalnej , rana została zszyta metoda Bascom II , był założony dren który został usuniety a dziurka już praktycznie się zagoiła a tu nagle od 2 dni z jakiejś dziurki obok szwa wydobywa sie krew czysta , dość gesta czasem galertowa. czy to etap gojenia czy powikłanie ? krawawienie od 3 dni niestety nie ustaje , rana goi się ładnie , bolu praktycznie brak.

Dobrze, że wydzielina opuszcza ranę, inaczej powstałyby kolejne dolegliwości. Oczyszczanie rany to ważny etap. Mimo wszystko należy pozostać pod opieką chirurga leczącego.