Kiedy usunąć szwy po operacji przepukliny pępkowej?

Witam, synek (4 lata) miał 4 tygodnie temu operację przepukliny pępkowej. Po operacji zostały założone szwy rozpuszczalne, które niestety do dziś się nie rozpuściły. Dodam, że rana goi się ładnie jedynie w środku pępuszka został niewielki strupek z którego wystaje kilka szwów. Czy powinnam udać się do lekarza na zdjęcie tych szwów. Po tygodniu od operacji byliśmy na kontroli i lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku.

Jeśli Panią to niepokoi, jeśli szew rzeczywiście wystaje poza skórę to dobrze by było jeszcze z tym problemem udać się na kontrolę do chirurga dziecięcego.