Zabieg usunięcia torbieli z kości udowej u dziecka

zień dobry .chciałam sie zapytać czy mja córka która za tydzień ma mieć zabieg ,usuwanie torbieli i ma mieć wypełnioną kość ,nie wiem z czym się to wiąże czy po zabiegu będzie mieć założony gips ,ile będzie dochodzić do siebie ,zabieg bedzie na kości udowej ,bardzo sie boje ,córka trenuje pływanie i tańczy lubi sport ,czy długo będzie zanim wróci do pełni zdrowia

Witam. Wszystko zależy od rozległości torbieli - a w efekcie ile zdrowej kości pozostanie dla przenoszenia obciążeń - już teraz grozi patologiczne złamanie. Od tego będzie też zależało czy w gipsie i jak długo

A dlaczego nie zadała Pani tych pytań lekarzowi , który będzie operował??? Czy ja na odległość , nie znając wyników badań , mogę coś odpowiedzieć? JAK PANI SOBIE TO WYOBRAŻA????? zż