Usuwanie węzła chłonnego podżuchwowego a stan podgorączkowy

Witam, od ok 3 lat mam stan podgorączkowy 37,2, dwa miesiące temu miałam usuwany węzeł chłonny podżuchwowy na którym zrobił się guz, odczuwam osłabienie. W lutym zrobiłam morfologię: WBC 3,1, RBC 4,26, HGB 12,7, RDW 10,5, MPV 5,7, Neutrofile 63,6, Limfocyty 25,0, LYM 0,8, po miesiącu brania 2x dziennie Ecomeru i Cerutinu, moje wyniki mało się poprawiły: WBC 3,23, RBC 4,19, HGB12,5, RDW9,8, MPV 7,8, Neutrofile 67,2, Limfocyty 20,0, LYM 0,65. Czym może być spowodowany niski poziom białych krwinek?

Witam. Niepokojące są stany podgorączkowe. Na pewno należy wykluczyć ch tarczycy (TSH fT4 i T3) i choroby reumatoidalne (CRP ANA). Jeśli to nic nie wykaże przyjrzałbym się róznym infekcjom. Diagnostyka zależałaby od innych objawów. (można pomysleć o boreliozie, chlamydiozie, czy bartonellozie).