Uszkodzenie ścięgna mięśnia podłopatkowego w wyniku MR

prosze o pomoc , co teraz robic ? Opis rezonansu magnetycznego Stwierdza sie cechy czesciowego uszkodzenia sciegna miesnia podlopatkowego prz/ przyczepie, z jego pogrubieniem, niejednorodnym podwyzszeniem sygnalu i falistyT przebiegiem wlókien, bez cech retrakcji, stluszczenia miesnia. Ponadto widoczne pasmo podwyzszenia sygnalu obrabka stawowego w czesci tylno-górnej Š drobna torbiela przyobrabkowa srednicy 5mm - cechy uszkodzenia obrabka;

Szanowna Pani, prztoczyła Pani jedynie opis badania dodoatkowego jakim jest NMR. Ustalenie dalszego postepowania jest uzależnione od objawów klinicznych pozostających w związku (lub też nie) z wynikiem cytowanego badania. Jak uczy dośiwdczenie w Pani wypadku będzie to najpewniej leczenie zachowawcze wymagające rehabilitacji i ewentualnego (w zależności od objawów klinicznych) zastosowania niesterydowych leków przeciw zapalnych. Sugeruję jednak konsultacje ortopedyczną. Pozdrawiam i zyczę powrotu do pełnej sprawności.