Uszkodzenie ścięgna mięśnia podłopatkowego w wyniku MR
prosze o pomoc , co teraz robic ? Opis rezonansu magnetycznego Stwierdza sie cechy czesciowego uszkodzenia sciegna miesnia podlopatkowego prz/ przyczepie, z jego pogrubieniem, niejednorodnym podwyzszeniem sygnalu i falistyT przebiegiem wlókien, bez cech retrakcji, stluszczenia miesnia. Ponadto widoczne pasmo podwyzszenia sygnalu obrabka stawowego w czesci tylno-górnej Š drobna torbiela przyobrabkowa srednicy 5mm - cechy uszkodzenia obrabka;

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Szanowna Pani, prztoczyła Pani jedynie opis badania dodoatkowego jakim jest NMR. Ustalenie dalszego postepowania jest uzależnione od objawów klinicznych pozostających w związku (lub też nie) z wynikiem cytowanego badania. Jak uczy dośiwdczenie w Pani wypadku będzie to najpewniej leczenie zachowawcze wymagające rehabilitacji i ewentualnego (w zależności od objawów klinicznych) zastosowania niesterydowych leków przeciw zapalnych. Sugeruję jednak konsultacje ortopedyczną. Pozdrawiam i zyczę powrotu do pełnej sprawności.