Wynik MR barku u 65-latki
PROSZE ZDIGNOZOWANIE WYNIKU IRADE CO ROBIC MR BARKU PRAWEGO -WYROSTEK BARKOWY TYPU HACZYKOWEGO DOLNE OSTEOFITY PRZEWEZAJA PRZSTRZEN PODBARKOWA IUCISKAJA PIERSCIEN ROTATOROW OZNAKI CZESCIOWEGO USZKODZENIA PIERSCIENIAROTATOROW SCIEGNA POGRUBIALE ONIEJEDORODNEJ POWYZSZONEJ INTENSYWNOSCI SYGNALU ZMIANY DEGENERRECYJNE W WARSTWIEPODCHRZESTNEJ W GLOWIE KOSCI RAMIENNEJ W OBSZARZE PRZYCZEPU ROTATOROW PODEJRZENI USZKO OBRABKA STAWOWEGO GORNEO

MĘŻCZYZNA, 65 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
W zależności od stopnia Pańskiej aktywności rozpocząłbym od rehabilitacji (przy mniejszzej aktywności fizycznej z zaangażowaniem stawu barkowego) lub pomyślałbym o zabiegu artroskopowym akromioplastyki.
Szanowna Pani, w Pani wieku trzeba spojrzeć na problem całościowo. Na podstawie j e d y n i e wyniku NMR nie powinno się podejmować decyzji terapeutycznych. Równie ważny w Pani przypadku jest wywiad i badanie fizykalne. Proponuję konsultację ortopedyczną z tym wynikiem i dopiero po niej ustalenie trybu dalszego postępowania. Każda z metod leczenia będzie miała swoje "plusy i minusy". Pozdrawiam i życzę wyleczenia.