Utrata czucia dłoni po nocy

Po nocy tracę czucie i ruchowość prawej dłoni. Jest to jakby odrętwienie,uczucie opuchnięcia i niemożność domknięcia dłoni.Po usilnym staraniu lub pomocy zaciśnięcia w pięść czuję jakby szczęknięcie po wewnętrznej stronie nadgarstka.Po rozruszaniu w ciągu dnia dolegliwości ustępują lecz nie całkowicie.Pozostaje uczucie opuchnięcia i 70% sprawności oraz gdy zapominam o kontroli upuszczam małe przedmioty. Odrętwienie jest inne jak przy niedokrwieniu spowodowanym uciskiem, nie występuje mrowienie.

Piotr Pilarski

Mogą to być objawy zespołu cieśni nadgarstka. Sugeruję wizytę u ortopedy.

Pozdrawiam.