Utrata czucia w odbycie i pochwie po operacji kręgosłupa

Mam 27 lat i tydzień temu miałam opercję(wypadnięcie jądra miażdżystego, które spowodowało ucisk na korzeń nerwowy) wszystko się zaczęło 3 tyg temu i od tamtej pory nie czuję krocza.nie potrafię się wypróżnić, mam problemy z sikaniem.nie czuję łechtaczki i odbytu.po operacji mam wrażenie ze odzyskałam odrobinę czucia w okolicy odbytu i wejścia do pochwy, ale to naprawdę malutki kawałeczek.wygląda to na zespół ogona końskiego.czy odzyskam kiedyś całkowite czucie??i ile to może potrwać??

Szanowna Pani, korzeń nerwowy został operacynie odbarczony. I to jest najważniejsze. Trudno określić na ile zostało uszkodzone jego przewodnictwo. Biorąc pod uwage fakt,że czucie stopniowo od momentu operacji wraca, nalezy przypuszczać,że nastąpi dalsza poprawa. Będzie to jednak rozciagnięte w czasie. Proszę być dobrej myśli i pozostawać pod kontrolą operującego Panią neurochirurga lub neurologa w celu przeprowadzania Pani okresowych badań kontrolnych, po których będzie łatwiej odpowiedzieć na Pani pytania.