Utrata przytomności i wynik EEG

Witam, Jakiś czas temu straciłem przytomność na schodach, trochę się poturbowałem i postanowiłem się przebadać u neurologa. Neurolog skierował mnie na badanie eeg i tomograf komputerowy. Wynik eeg: Na tle prawidłowej czynności podstawowej podejrzenie niewielkich zmian zlokalizowanych w odpr skroniowociemieniowopotylicznych obustronnie. Grupy fal wolnych w odpr skroniowych po lewej. Wynik tomografu: Mózgowie bez zmian ogniskowych ogólnie wszystko tak jak powinno być Proszę o ocenę

W badaniu TK nie wykazano zmian pourazowych w mózgu.
Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .
Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.