Utrata wagi ciała i brak okresu a wynik TSH i prolaktyny

Witam schudłam ok 10 kg w 2 miesiące i w tym czasie zatrzymał mi się okres zrobiłam badanie tsh wynik 1,553 a prolaktyna 16,36 czy te wyniki są dobre? Czy maja wpły na brak okresu?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się odnieść co do wyników. Proponuję udać się do lekarza ginekologa. Sądzę, że spadek masy ciała mógł mieć wpływ na zaburzenia hormonalne, które objawiają się właśnie zaburzeniami miesiączkowania. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.