Utrata wagi, żółte upławy a stres

Dzień dobry, Stosuję regularnie tabletki antykoncepcyjne, a przez ostatni miesiąc dodatkowo prezerwatywę. Za tydzień powinnam dostać okres. Mam żółte upławy, bolą mnie piersi i jajniki (miesiąc temu chorowałam na ich zapalenie). Ostatnio schudłam 5kg, przez złą dietę i duży stres. Teraz obserwuję u siebie wzmożony apetyt. Zastanawiam się czy powyższe objawy są spowodowane zbliżającym się okresem i powikłaniami przez stres i chorobę czy to ciąża.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy nie pozwalają na potwierdzenie bądź wykluczenie ciąży. W celu weryfikacji ciąży warto wykonać test po 14 dniach od ostatniego stosunku. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a dolegliwości nie ustąpią to konieczna będzie wizyta u lekarza ginekologa.