Utrzymująca się żółtaczka u 3-tygodniowego noworodka
Witam Noworodek ma ponad trzy tygodnie i wciąż utrzymującą się żółtaczkę, co może być przyczyną? Pediatra zaleciła USG brzucha, czy słusznie? I czy można przejść na karmienie sztuczne? Pozdrawiam

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Rozszerzenie diagnostyki np. USG jest prawidłowym postępowaniem. Bez zbadania nie jestem w stanie powiedzieć co może być przyczyną. Jeśli dziecko nie ma niepokojących objawów, rozwija się i przybiera na masie prawidłowo to może to mieć związek z karmieniem piersią i nie wymaga wtedy leczenia jednak to może stwierdzić lekarz po wykonaniu odpowiedniej diagnostyki.
Pozdrawiam.