Uwidoczniono mózg i móżdżek bez ognisk zmienionego sygnału w obrazach Flair
Witam,bardzo proszę o interpretacje mogo wyniku badania MRI ponieważ niewiem o co tam chodzi a lekarz duzo mi nie powiedziala w sumie nic.Uwidoczniono mózg i móżdżek bez ognisk zmienionego sygnału w obrazach Flair.W obrazach DWI/ADC bez obszarów ograniczenia dysfuzji.Układ komorowy nieposzerzony i nieprzemieszczony.Przestrzenie płynowe zachowane.Struktury lini środkowej bez wyrażnych przemieszczeń.Zwaraca uwagę wpuklenie przestrzeni podpajęczynowej w obręb siodła tureckiego-częściowo puste siod

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Zespół pustego siodła może być właśnie spowodowany wpuklaniem przestrzeni podpajeczynówkowej, często jest to "znalezisko" radiologiczne nie dające objawów. Może dawać hiperprolaktynemię, wówczas należy udać się do endokrynologa. Pozostałe elementy bez odchyleń.