Liczne drobne ogniska o podwyższonej intensywności sygnału
Proszę o interpretacje MR Liczne drobne ogniska o podwyzszonej intensywnosci sygnalu w obrazach t2 rozsiane podkorowo w obu polkolach mozgu o charakterze przewleklym naczyniopochodnym. Zaniki korowe w płatach czołowych. Zbiornik plynowy nadsiodlowy wpukla się w obręb siodła tureckiego. Czy to coś groźnego? Czy te ogniska to guzy?

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania
Takie ogniska to nie guzy- to miejsca które powstają w wyniku niedokrwienia wraz z wiekiem.