Uwypuklenie po usunięciu wyrostka metodą tradycyjną

Witam. Mam 19 lat cztery dni temu miałem usuwany wyrostek metodą tradycyjną. Sączek został usunięty. Lekarz twierdzi wraz z pielęgniarką że rana goi się dobrze. Natomiast niepokoi mnie wypuklenie i twardy brzuch w miejscu zabiegu oraz brak oddawania stolca od 4 dni. Co to może być i czy jest to coś poważnego

Cztery dni po laparotomii (otwarciu jamy brzusznej) to krótki okres. Powoli powraca praca jelit, stąd brak wypróżnienia. Rana po zapaleniu wyrostka potrzebuje kilku tygodni, żeby się zagoić.Jeśli nie jest zaczerwieniona i nie wycieka z niej ropa, a Pan nie gorączkuje, proszę zmieniać opatrunki i umówić się na kontrolną wizytę u chirurga.

Joanna Jędrys
Centrum Medyczne DBAJ O O PIERSI
www.dbajopiersi.pl
tel. 511-729-279