Uzależnienie od masturbacji u 24-letniego mężczyzny

Witam :) mam pewien problem, mianowicie jestem uzależniony od masturbacji. Od ponad miesiąca walczę z tym nałogiem, przestałem się całkowicie masturbować i oglądać porno. Jednak od początku abstynencji nie miałem jeszcze ani razu polucji, a poranne wzwody miewam bardzo rzadko. Dodam, że wzwodów porannych nie miewam od dawna (najprawdopodobniej skutek nałogowej masturbacji). Czy jest to powód do zmartwień? Mam 24 lata, jestem prawiczkiem.

Witam. Niestety jest to powód do zmartwień jeżeli masturbacja służy Panu do regulowania swoich stanów emocjonalnych ale żeby zdiagnozować uzależnienie i dowiedzieć się jak sobie z nim poradzić warto udać się na konsultację do specjalisty uzależnień. Problemy z erotomanią wpływają w znaczący sposób na relacje damsko-męskie, potrafią odebrać radość z bliskości z drugą osobą. Jest Pan młodym człowiekiem więc nie ma na, co czekać. Życzę dużo odwagi i wszystkiego dobrego.

Witam
Prawdopodobnie Pana problemy są natury psychologicznej.
Myślę, że najskuteczniejszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu rozwiązania problemu jest podjęcie odpowiedniej terapii psychologicznej.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie
i ewentualnie podjąć terapię, to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie