Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od masturbacji u 24-letniego mężczyzny

Witam :) mam pewien problem, mianowicie jestem uzależniony od masturbacji. Od ponad miesiąca walczę z tym nałogiem, przestałem się całkowicie masturbować i oglądać porno. Jednak od początku abstynencji nie miałem jeszcze ani razu polucji, a poranne wzwody miewam bardzo rzadko. Dodam, że wzwodów porannych nie miewam od dawna (najprawdopodobniej skutek nałogowej masturbacji). Czy jest to powód do zmartwień? Mam 24 lata, jestem prawiczkiem.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam. Niestety jest to powód do zmartwień jeżeli masturbacja służy Panu do regulowania swoich stanów emocjonalnych ale żeby zdiagnozować uzależnienie i dowiedzieć się jak sobie z nim poradzić warto udać się na konsultację do specjalisty uzależnień. Problemy z erotomanią wpływają w znaczący sposób na relacje damsko-męskie, potrafią odebrać radość z bliskości z drugą osobą. Jest Pan młodym człowiekiem więc nie ma na, co czekać. Życzę dużo odwagi i wszystkiego dobrego.

0

Witam
Prawdopodobnie Pana problemy są natury psychologicznej.
Myślę, że najskuteczniejszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu rozwiązania problemu jest podjęcie odpowiedniej terapii psychologicznej.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie
i ewentualnie podjąć terapię, to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy