W jaki sposób dochodzi do zarażenia opryszczką?

Witam, od długiego czasu martwię się że wyjdzie mi opryszka.Dzisiaj napiłam się z kogoś butelki zawsze po przebudzeniu mam nieświeży oddech i oblizałam usta i boje się że wyjdzie mi opryszka czy w takiej sytuacji może wyjść?Żyje w ciągłym stresie przez nią.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy kiedyś już miała Pani opryszczke? Jeżeli tak to może pojawić się u Pani przy obniżeniu odporności.