W jaki sposób leczyć nawracające infekcje u dziecka?

witam, dzieci od września poszły do przedszkola (4,6 lat) od tej pory miały już 4 zapalenia oskrzeli plus kilka przeziębień. Max są tydzień w przedszkolu i choroba. Dbam o ich diete, ruch na świeżym powietrzu, zero cukru itp Jak tylko pojawia się katar od razu reaguje inhalacjami plus domowymi sposobami, ale mimo to rozwija sie dalej choroba. Czy to powód do niepokoju? Czy trzeba robić jakieś badania np na alergie, pasożyty. Czy narazie jeszcze czestotliwośc infekcji jest w granicach normy?

Szanowna Pani

Po pierwsze - reagowanie od razu inhalacjami bez konsultacji lekarza pediatry nie jest dobre. inhalacje są konieczne w momencie objawów zapalenia oskrzeli lub płuc a jeśli wykonujemy je zaraz na początku infekcji - często infekcja z górnych dróg oddechowych przenosi się wraz z. inhalacją- do dolnych dróg oddechowych. częsty błąd.
proszę raczej w trakcie infekcji kilka razy konsultowac dziecko u pediatry. to bardzo ważne.

druga sprawa- na alergię zawsze warto zbadać dzieci- polecam badanie krwi ige swoiste panel pokarmowy i wziewny kazdy po 20 alergenów.

kolejna rzecz- częstość infekcji raczej jest normalna w tej sytuacji.

z lekonomii wzmacniających odpornosc: sanostol tran, imoxia, okresowo neo sine, -syropy , do nosa rhinoargent-można codziennie.

szczepienia: na grypę raz w roku, na pneumokoki, meningokoki- raz w życiu.

szczepienia doustne: broncho- vaxom lub ismigen.

pozdrawiam