W jaki sposób szybko zdiagnozować PCO?

Ginekolog przepisał mi atywie, podejrzewając PCO z badania USG i skierowanie do kliniki endokrynologi-ginekologicznej, w ciągu pół roku przytyłam ponad 10 kg, a nie jadałam dużo. Dzisiaj- po pół roku czekania, w końcu miałam wizytę u endokrynologa, który powiedział żeby odstawić atywie i dopiero za pół roku może mi zrobić badania na PCO, czy to musi tak długo trwać ? Nie da się nic wcześniej zrobić ? boje się że za tym idzie insulinooporność, a ja będę miała coraz większą nadwage

Na pewno nie należy odwlekać tego w czasie.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Dzień dobry,

aby móc dokładnie zdiagnozować chorobę - półroczny okres bez leków jest warunkiem koniecznym. Jedyne co może Pani teraz zrobić to skontaktować się z dietetykiem, który zbilansuje Pani odpowiednio jadłospis, który profilaktycznie może być zbilansowany pod zespół policystycznych jajników, a ponadto będzie Pani mogła zredukować niepotrzebne kilogramy.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga