W jaki sposób uporać się z dotkliwym trądzikiem?

Dzień dobry mam pytanie odnośnie trądziku. Mam 23 lata i od dość dawna męczę się z tym trądzikiem. Pojawiają się dosłownie wszędzie na ramionach, na plecach, no i na twarzy. Pytanie moje brzmi czy jest jakiś dobry lek dzięki któremu uda mi się uporać z tym problemem. Najbardziej zależało by mi na leku które są dostępne bez recepty w aptece.

Dzień dobry

Prawidłowa pielęgnacja cery tłustej wymaga przede wszystkim regularnego i dokładnego oczyszczania przy pomocy preparatów przeznaczonych do tego typu cery. Zawierają one substancje bakteriobójcze i dokładnie oczyszczają pory, co pomaga uniknąć powstawania wyprysków. Na dzień można stosować kremy, które pochłaniają nadmiar wytwarzanego sebum i matują skórę, zaś na noc kremy silnie odżywcze i regenerujące.
Preparaty powinny zawierać między innymi cynk, kwasy owocowe, glinkę zieloną czy olejek z drzewa herbacianego, które pomagają kontrolować wydzielanie się sebum i działają przeciwbakteryjnie.
Zaniechanie tych podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych może doprowadzić do powstania zmian łojotokowych i zapalnych, a także trudnego do leczenia trądziku. W przypadku skóry tłustej warto regularnie korzystać z zabiegów oferowanych w gabinetach kosmetycznych. Polegają one przede wszystkim na zastosowaniu oczyszczających skórę peelingów lub kawitacji, a następnie na wprowadzeniu w skórę substancji odżywczych, nawilżających i dotleniających przy pomocy ultradźwięków, jonoforezy, sonoforezy czy mezoterapii.

serdecznie pozdrawiam
IJ

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.