Jak wyleczyć problem, który dotyczy nadmiernie przetłuszczającej się skóry twarzy?

Witam, mój problem dotyczy nadmiernie przetłuszczającej się skóry twarzy, zwłaszcza czoła. Po kilku godzinach od umycia twarzy pojawia się na nim coś jakby tłuszcz. Stosowałam wiele kremów nawet tych z wyższej półki cenowej i nic nie pomaga. Zmagam się z tym już od kilku lat i bardzo mi to przeszkadza. Co powinnam z tym zrobić? Czy powinnam udać się do specjalisty? Czy istnieją na to jakieś leki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry

Skóra tłusta jest zazwyczaj gruba, szarożółta, o błyszczącej powierzchni z licznymi, widocznymi, rozszerzonymi porami i zaskórnikami.
Prawidłowa pielęgnacja cery tłustej wymaga zatem przede wszystkim regularnego i dokładnego oczyszczania przy pomocy preparatów przeznaczonych do tego typu cery. Zawierają one substancje bakteriobójcze i dokładnie oczyszczają pory, co pomaga uniknąć powstawania wyprysków. Na dzień można stosować kremy, które pochłaniają nadmiar wytwarzanego sebum i matują skórę, zaś na noc kremy silnie odżywcze i regenerujące. Preparaty powinny zawierać między innymi cynk, kwasy owocowe, glinkę zieloną czy olejek z drzewa herbacianego, które pomagają kontrolować wydzielanie się sebum i działają przeciwbakteryjnie. Zaniechanie tych podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych może doprowadzić do powstania zmian łojotokowych i zapalnych, a także trudnego do leczenia trądziku. W przypadku skóry tłustej warto regularnie korzystać z zabiegów oferowanych w gabinetach kosmetycznych. Polegają one przede wszystkim na zastosowaniu oczyszczających skórę peelingów lub kawitacji, a następnie na wprowadzeniu w skórę substancji odżywczych, nawilżających i dotleniających przy pomocy ultradźwięków, jonoforezy, sonoforezy czy mezoterapii. Wiele porad dal osób z przetłuszczającą się skórą znajdzie Pani na moim blogu www.gabinetzdrowiaiurody.blogspot.com

serdecznie pozdrawiam

IJ