Cienkie i przetłuszczające się włosy oraz przetłuszczanie skóry twarzy

Mam problem z cienkimi przetłuszczającymi się szybko włosami dodatkowo skóra na twarzy też się przetłuszcza bardzo szybko i wyglądam jak bym się świeciła. Kiedyś miałam włosy bardziej grubsze chodz nie grube a teraz są cienkie czy jest metoda skuteczna na te przypadłości?

Witam Panią serdecznie,
Jeśli nie występują inne objawy poza zwiększeniem łojotoku zaleciłabym działanie dwutorowe ( suplementacje wewnętrzną oraz pielęgnacje zewnętrzną)
1. Doustnie przyjmujemy kompleks witaminy b, cynk plus skrzyp polny ( zgodnie z treścią ulotki)
2. Popijanie herbatek z bratka, pokrzywy i mięty.
3. W diecie proponuje unikać dań smażonych, pikantny oraz alkoholu.
Dobrze przyprawiać dania rozmarynem i tymiankiem
4. Do pielęgnacji włosów polecam;
- preparaty naturalne do włosów przetłuszczających się ( do kupienia w każdym sklepie zielarskim) . Natomiast unikanie standardowych produktów marketowych zawierających SLS, które działają drażniąco na skórę głowy i stymulują prace gruczołów łojowych
- spłukiwanie włosów letnią wodą
5. Twarz proponuje myć preparatami z zawartością kwasu salicylowego i używać kremów przeznaczonych do cery tłustej
Pozdrawiam i życzę powodzenia:-)