W jaki sposób zdrapać ropień na migdałku?

Mam ropień na migdałach. Pani dr kazała go sobie zdrapać patyczkiem, ale jest on tak daleko, że sama próba wywołuje odruchy wymiotne. Czy jest jakiś sposób żeby te ropnie same odpadły? Lub jakiś inny sposób na ich usunięcie?

Po pierwsze, wypisz się od tej pani dochtor i zapisz się do najbliższego lekarza innego. Ta pani jest niekumata! To nie są ropnie tylko treść retencyjna zbierająca się w kryptach migdałków podniebiennych a składająca się ze złuszczonych nabłonków,resztków pokarmowych, bakterii i tede. Jeżeli Ci to przeszakadza to usuń te migdałki najlepiej