W jakim celu pobrano u mnie jedną z powiększonych grudek chłonnych jelita biodrowego do badania hist-pat.?

Witam. Podczas kolonoskopi nie stwierdzono nic niepokojącego mimo to pobrano jedną z powiekszonych grudek chłonnych jelita biodrowego do badania hist-pat. W jakim celu?

Lek. Wojciech Zygmunt

Podczas kolonoskopii wymagane jest pobranie 1-3 wycinków ze śluzówki w celu oceny prawidłowości mikroskopowych. Pobiera się najczęściej wycinki, które makroskopowo sugerują zmianę chorobową, dlatego wycelowano w powiększoną grudkę chłonną. Pozdrawiam i życzę zdrowia.