Badanie kikuta wyrostka wyciętego ponad 30 lat temu

Witam, Podczas kolonoskopii stwierdzono obecność zagłobionego kikuta wyrostka robaczkowego w dnie kątnicy. Pobrano z niego wycinek do badania histopatologicznego. Dlaczego kikut wyrostka, wyciętego ponad 30 lat temu musi być zbadany? Bardzo się niepokoję. Pozostała część jelita grubego oraz śluzówka bez anomaliów.

Niekiedy podczas kolonoskopii pobiera się wycinki z normalnie wygladających odcinków jelita grubego, w niektórych krajach to nawet postępowanie standardowe. Sądzę, że podobnie jest w Pani przypadku. Proszę się tym nie martwić.