W jakim klinice można operować siatkówkę?

Witam, zostałam poproszona o pomoc młodej kobiecie, która mieszka w Iraku. Sprawa wygląda następująco: kobieta ma 31 lat i zdiagnozowano u niej barwnik siatkówkowy z ciężką degeneracją siatkówki i wysoką krótkowzrocznością oraz zwiększenie ciśnienia śródgałkowego.Jej córka mająca 7 lat również ma wczesne zmiany. Dowiedziała się, że jest możliwa operacja w Polsce. Staram się zebrać jak najwięcej informacji jednak przyznam, że ciężko mi ugryźć ten temat. Aby otrzymać wizę na wyjazd z Iraku musi znać termin operacji. W związku z tym chciałabym ją skontaktować z odpowiednią kliniką ( może być prywatna) Za wszystkie informacje na ten temat bardzo dziękuję.

Nie wiem w jakim mieście pani szuka pomocy, proponuję kontaktować się z dużymi fundacjami ew. ośrodkami klinicznymi szpitali uniwersyteckich. Jednocześnie przepraszamy za tak długi okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.