W której fazie cyklu należy przyjmować Duphaston, aby progesteron się unormował?

Lekarz kazał stosować Duphaston przed miesiączką przez 5 dni aż do jej wywołania.(Myślałam że to tylko po to żeby torbiel zniknęła) Torbiel pękła samoistnie, za nim zaczęłam stosować lek,więc go nie wzięłam.Miesiączke dostałam tego samego dnia co torbiel pękła.Ale teraz ona nie chce się skończyć.trwa już 9 dni,a od 3 dni mam same ciemno-brązowe plamienia. Podejrzewam że to zbyt niski progesteron?I stąd moje pytanie, w której fazie cyklu należy przyjmowac duphaston aby progesteron się unormowal?

Lek. Krzysztof Szmyt

Duphaston przyjmuje się zazwyczaj w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. Zalecam wizytę u ginekologa celem weryfikacji zaburzenia, z powodu którego zapisano Pani Duphaston. Przyjmowanie leku niezgodnie ze wskazaniami lekarza prowadzącego może mieć niekorzystne skutki.

Lek. Krzysztof Szmyt

Do wizyty u ginekologa zalecam także odstawienie leku. Pozdrawiam