W miąższu śledziony niewielki naczyniak, śledziona niepowiększona

Dzień dobry. Jestem mężczyzną, mam 42 lata, przechodzę właśnie zapalenie płuc. Przy tej okazji robiono mi m.in usg. W opisie jest coś co mnie zaniepokoiło: "w miąższu śledziony niewielki naczyniak o śr. ok 9 mm. Śledziona niepowiększona". Co to oznacza? Czy to groźne?

To nic groźnego, to bardzo niewielka zmiana typu łagodnego w śledzionie zbudowana z nadmiernie rozrosłych naczyń. Zmiana ewentualnie do okresowej kontroli (np. za około 6 miesięcy kontrolne USG). O wszystkim powinien decydować lekarz, który kierował na badanie USG.