W trakcie stosunku pękła prezerwatywa. Co robić?

Mam pytanie. Miesiączkuję nieregularnie, co 32-36 dni. Ostatnio krawienie skończyło mi się 5.06, a z moim chłopakiem współżyłam 6.06. Niestety, pękła nam prezerwatywa. Kilka dni później zaczęły boleć mnie piersi i ten ból trwa do dzisiaj. Dziś w nocy odczułam ból prawego jajnika. Czy ten ból piersi nie jest zbyt szybki? Zawsze przed okresem mnie bolą, ale tylko kilka dni przed. Zrobiłam test ciążowy 12 dni po współżyciu, ale było tam napisane, że można wykonać go dopiero w 1. dniu spodziewanej miesiączki, którą ja będę mieć w pierwszych dniach lipca. Co robić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. W przypadku pęknięcia prezerwatywy najrozsądniejszym postepowaniem jest przyjęcie tabletki "po stosunku".
2. Ból piersi może wynikać z różnych przyczyn. Jedną z nich jest ciąża (ale nie jedyną).
3. W tej sytuacji proponuję wykonać test ciążowy teraz i ewentualnie zgłosić się do swojego ginekologa.