Wada serca i bóle po paleniu papierosów

Witam. Mialem dziure w sercu i 7 lat temu zostala ona zatkana jakims implantem. Bylem 3 miesiace temu na badaniach bylo wszystko ok. Wyjechalem za granice, zaczalem palic papierosy i po 2 miesiacach palenia zaczelo mnie bolec serce, ale przestalo. Czy moglo stac mi sie cos powaznego? Jakie beda objawy gdy cos bedzie nie tak? Nie moge sie udac do specjalisty, poniewaz za granica nie moge, a wroce do kraju dopiero za rok

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W każdym przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych w okolicy serca powinien się Pan skonsultować z lekarzem - najlepiej kardiologiem. Sugeruję także zrezygnować z palenia papierosów.