Wada serca i niski poziom żelaza u 3-latka

Witam, jestem mama 3 letniego chłopca,który urodził sie z wada serca ( PA i VSD). Jakiś czas temu zauważyłam ze jest bardzo blady i ma czesto since pod oczami, dodatkowo jest niejadkiem ( zero mięsa i warzyw!). Poprosiłam wiec lekarza o zrobienie badań krwi. Dzisiaj odebrałam wyniki i wiem juz ze sa złe. Na pewno ma bardzo niskie żelazo. Hemoglobina jest rownież obniżona. CRP jest wysokie. Czy mam zabrać dziecko do szpitala z tak złymi wynikami czy wystarczy przychodnia ??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę udać się do lekarza pediatry, który opiekuje się dzieckiem. Jeśli konieczna będzie hospitalizacja lekarz bez wątpienia wystawi skierowanie do szpitala. Być może możliwe będzie jednak leczenie w warunkach domowych.