Wada wzroku a badania okresowe w pracy

Mam badania ważne okresowe w pracy do wysokości 3 metrów i obsługe maszyn a w zakładzie gdzie pracuje kupili zwyżke nożycową i kieruja mnie na badania i na kurs pow 3 metrów mam wade wzroku i mój okulista nie chce mi podpisać badań czy pracodawca może mnie zwolnić z tego powodu jak nie przejde tych badań czy tylko nie bende miał na to uprawnień pracuje 15 lat w tym zakładzie

Witam.
Jeżeli wcześniej miał Pan podpisane badania okresowe do pracy na wysokości do 3 metrów i nie ma Pan predyspozycji zdrowotnych do pracy na wysokości powyżej 3 metrów , pracodawca może zmienić opis stanowiska pracy - czyli praca tylko do 3 metrów.
Pozdrawiam

Lek. RafaĹ JÄdrzejczyk

Wszystko zależy od pracodawcy. Jeżeli jest Pan potrzebny na stanowisku pracy na którym pracował Pan dotychczas, najprawdopodobniej nie zostanie Pan zwolniony