Wady zarodka a bhcg

Witam.Obecnie jestem w ok. 10 tygodniu ciąży wg ostatniej miesiączki.Do 7 tygodnia brak zarodka.Badany poziom hcg - 1- 19361 mIU/ml po dwóch dniach - 26122 mIU/ml - w między czasie plamienie dosyć obfite.Czekałam na poronienie.Przestałam plamić,objawy ciąży nie ustąpiły.Zgłosiłam sie na badanie i okazało się,że pojawił sie zarodek z bijącym serduszkiem.Wg ostatniej miesiączki miałby to być 9 tydz,niestety wg usg 7 tydzień.Poziom hcg -1-144630 po dwóch dniach-152442.Czy to oznacza wadę zarodka?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie. Opisane badanie nie jest wyznacznikiem ewentualnych wad płodu. za 2-4 tygodnie należy wykonać badanie USG z oceną pod kątem wad genetycznych i wtedy ginekolog będzie w stanie powiedzieć Pani coś więcej.