Jaki jest przyrost bHCG przy wadach płodu?

Ja mam pytanie o pojmowanie słowa “zdrowa” ciąża w kontekście badania przyrostów betaHCG. Czy jeśli moje dziecko ma jakąś wadę genetyczna np. Zespól Downa lub Edwardsa lub jakąkolwiek inną ciężka trisomie i jest to etap ciąży, na którym jeszcze o tym nie wiem (8 tydz) to mniejsze przyrastanie bety może dać mi o tej chorobie znać? Czy zdrowa tyczy się jedynie umiejscowienia? Zastanawiam się, czy przy ciężkich wadach płodu przyrost hormonu jest prawidłowy. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Może być różne , czasem bardzo różne . Ważne jest pierwsze usg genetyczne